Facebook neprekvapil

od Redakcia

Facebook zablokoval stránku poslanca Ľuboša Blahu. Za použitia pofidérnych zdôvodnení zrušil jeden z hlavných ľavicových komunikačných kanálov na Slovensku. Facebook sa už v minulosti neslávne preslávil viacerými opatreniami, ktoré nemajú s demokratickým hodnotami nič do činenia. Na začiatku ukrajinského konfliktu umožnil v niektorých krajinách na svojej platforme otvorené prejavy nenávisti a výzvy k násiliu. Jeho praktiky otvorene podporujú polarizáciu spoločnosti. Spolieha sa na svoju silnú trhovú pozíciu, neprofesionalitu štátnych regulátorov a zložitejší systém možných právnych žalôb.

V modus operandi korporácií to však nie je nič nové. Ich jediným cieľom je zisk a nemajú žiadnu motiváciu dbať na ľudské práva a slobody. Novým prvkom je snáď to, ako sa slovenská pravica učí ďalším spôsobom ako nedemokraticky umlčiavať svojich oponentov.

Samozrejme, Ľuboš Blaha bude vo svojich statusoch pokračovať na platformách, ktoré nie sú pod takým tlakom z USA. Je to i signálom pre ostatných, ako pracovať s diverzifikáciou svojich aktivít na sociálnych sieťach tak, aby neboli závislí od konkrétnej platformy či štátu, ktorému je poplatná.

Ľuboša Blahu môžete nájsť na Telegrame

https://t.me/s/LubosBlahaSmer

alebo na VKontakte

https://vk.com/id708437710

 

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!