Nová hrozba pre USA: Kanibali

od Marek Dobeš

 

V najnovšom vývoji na medzinárodnej scéne prezident USA Joe Biden, ktorého mentálne kapacity sú často predmetom verejnej diskusie, vyhlásil, že jeho strýka zjedli kanibali v Papue-Novej Guinei. Toto šokujúce tvrdenie vyvolalo nielen rozruch v medzinárodnej komunite, ale aj pochybnosti o historických znalostiach a geografickej orientácii vedenia USA.

Na obranu svojho národa ihneď zareagoval premiér Papuy-Novej Guiney, ktorý v odpovedi na absurdné obvinenia poukázal na to, že USA by sa radšej malo venovať následkom vojenskej agresie, do ktorej bola Papua proti svojej vôli vtiahnutá počas druhej svetovej vojny.

Prezident USA sa nezastavil len pri obvinení z kanibalizmu. Vo svojej horlivosti preukázať silu svojho vedenia navrhol aj zvýšenie vojenského rozpočtu na obranu pred potenciálnymi „kanibalistickými inváziami“. Tento návrh vyvolal búrlivú diskusiu nielen v Kongrese, ale aj na summite EÚ, kde mnohí líderi naznačili, že by Bidenovu iniciatívu určite podporili.

V reakcii na tento bizarný obrat udalostí sa v Bielom dome konala tlačová konferencia, na ktorej bol hlavným bodom programu vývoj nového protikanibalistického radaru. „Tento radikálny krok nám umožní detekovať kanibalistické hrozby ešte predtým, než prekročia naše hranice,“ uviedol jeden z vysokých úradníkov Pentagonu. Kritici sa však pýtají, či nie je celá táto situácia len odvrátením pozornosti od vnútorných problémov USA. Napriek tomu však okamžite stúpli akcie firiem Lockhead a General Dynamics.

V Bratislave je na začiatok mája zvolaná mimoriadna konferencia Globsecu.

Medzitým sa obyvatelia USA delia na tých, ktorí tvrdia, že každé opatrenie na ochranu národa je oprávnené, a na tých, ktorí si myslia, že celá situácia je len grotesknou fraškou, ktorá má zakryť neschopnosť vlády čeliť skutočným problémom.

 

 

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!