Riaditelia vpustili vojnového štváča do školy

od Marek Dobeš

Niekedy sa hovorí – si vítaný ako pitbul na detskom ihrisku. Vedenie minimálne dvoch stredných škôl vpustilo „nezávislého“ prezidentského kandidáta Korčoka na „diskusiu“ so študentami a študentkami. Zákon už dávno, z dobrých dôvodov, zakazuje politické prezentácie na školách. Chráni akademickú slobodu. Napriek tomu, niekedy, riaditelia podľahnú. Ktovie prečo? Lebo je to úžasné mať takú „osobnosť“ v škole a môcť sa ňou pochváliť na internete? Alebo je to môjmu srdcu blízky politik a doprajem jeho osvietené názory aj študentom, nad ktorými mám moc?

Mnohí študenti takúto manipuláciu nemajú radi. Síce odpadne časť vyučovania, ale počúvať neúprimné kecy nejakého pánka v obleku o demokracii? Načo?

Nerobme si ilúzie, že keď je niekto prezidentský kanditát, alebo rovno prezident, že to musí byť morálny človek, ktorý má študentom a študentkám čo povedať. Škola má byť priestor, kde sa s mladými ľuďmi rozprávajú odborníci a nie miesto na predvolebnú propagandu.

Nebojme sa. Ak sa nebodaj váš riaditeľ či riaditeľka rozhodnú pozvať na školu politika, ozvite sa. Porušuje zákon a škola má zákony ctiť, nie obchádzať. Ak ste rodič, a na školu, kde chodí vaše dieťa, chcú zavolať politika, nedajte sa. Zavolajte vedeniu, spojte sa s ďalšími rodičmi. Verte – vadí to viacerým. Nech si ten pánko v obleku svoje cukríky rozdáva inde.

 

 

 

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!