Skôr než odídeš, aspoň mi vyšpáraj

od Peter Takáč

To je hrozné, akí sú Slováci národ závistlivcov. Človek si pri očkovaní preskočí tisíce dôchodcov a sestry na onkológii a už je z toho škandál. Aby ste chápali, tenistka Cibulková sa potrebovala ísť zaočkovať, aby jej doma na byte v Dubaji nezvädli kvety.

Dobre, možno zabudla na zlaté pravidlo milionára: Neplať dane, len využi štát keď potrebuješ. Ale nezabudni na charitu, lebo ťa nabudúce nebudú dávať v telke!

Veď aj Andrej Kiska sa k nej vracia po tom, ako dával ľuďom pôžičky z prezidentského paláca. Nebude sa predsa vzdávať feudálnych príjmov kvôli nejakej trápnej funkcii…

Musíte pochopiť, že korona po čase človeka prestane baviť. Spočiatku to bola zábava hrať sa na Resident Evil a skrývať sa pred nakazenými ako Milla Jovovich pre zombíkmi. No papalášik potrebuje žiť.

Zájsť si za kurvičkami, do lekárne, či poopalovať sa do Emirátov. Netreba si robiť vrásky, ide len o životy starých, čo už nikomu zisk negenerujú, kvôli nim si nenecháme pokaziť pleť.

Veď ako tvrdil šéf cestovky Bubo, bohatí odleťte! Na Slovensku vám v súkromných pavilónoch nemocníc občas ani čajík nedonesú. A my predsa kvôli preplneným špitálom neprestaneme nakupovať bižutériu v cene jednoizbového bytu. To už kde by sme boli?!

Pochopiteľne, vy ostatní ostaňte radšej doma. Ako radí vicepremiér Štefan Holý na margo nešírenia infekcie: Šetrite sa a nikam nechoďte. Ja pôjdem…

Druhá vlna šírenia koronavírusu zatiaľ v niektorých prebúdza to najlepšie, čo v nich bolo a o čom častokrát ani netušili. Niekto pracuje s chorými napriek tomu, že doteraz nedostal(a) za svoju prácu kompenzácie, iný dá ľuďom preplácať životne dôležité lieky, aby sa našim farmafirmám lepšie podnikalo.

Náš premiér, čo ani univerzitný titul nezískal vlastnou hlavou, dokonale školí celé Slovensko. Boli časy, keď odpisoval od druhých, dnes všetci so zatajeným dychom odpisujú od neho. Kreslí grafy, vykladá prognózy, vysvetľuje súvislosti. Keby ten nerobil to, henten ono, vy tamto, a on nebol premiér, mohli sme byť úplne niekde inde. Ale sme… tam, kde sme.

Po naštudovaní všetkých informácií, čo dostáva od poradcov a lekárov sa z neho stáva vyškolený macher. A keď opustí funkciu bude sa môcť stať dátovým analytikom, štatistom, alebo podomovým predajcom orálnych a rektálnych teplomerov. Tak dobre mu to ide.

Keďže vláda nekontroluje pobyt vracajúcich sa, dokonca udelila tisíce výnimiek z karantény, máme na Slovensku nový typ koronavírusu. Na základe tejto hrozby chce premiér znova a pravidelne testovať všetkých občanov. A pritom niektoré zlé jazyky vravia, že by stačilo len jedného.

Zdroj foto: Wikimedia.

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!

Súvisiace články