Ideme do finále. Možno príde aj kúzelník

od Peter Takáč

Štát ide ku dnu a krysy opúšťajú loď. Je čas ujsť, keď už je deravá ako ementál. Potravinovú sebestačnosť hodili do mora, strategické motory predali na súčiastky a rozmontovali záchranné člny sociálneho štátu. Ďalšia zastávka – Austrália. Ak máte ako Sulík kúpenú prvú triedu.

Ostatní si budú musieť pomôcť sami. Trochu zaťať zuby a nechať sa znásilniť s úsmevom na tvári. Veď chytáme mafiu. Boh nás vyvolil, aby sme bojovali s Ficom a rozobrali štát na šrúbky. Nebudeme regulovať ceny energií, ani bývania. Ani zvyšovať minimálku či platy v štátnej sfére. Kvôli chudobe sa na trh nesiaha!

Radšej predĺžime pracovné povolenia pre cudzincov. Slovensko musí ostať lacné a chudobné aj naďalej. Nech hoci nejazdia autobusy, cesty sa rozpadajú, a lekári so sestrami ďalej utekajú do zahraničia. Nech robíme vedu aj na kolene, s tými, čo veľa nepýtajú.

Lockdown nebude. Všetko necháme otvorené, aby sa trh očistil od zásahov. Bojujte medzi sebou a skúste sa zachrániť. Ukážte, že nie ste slabosi a nepotrebujete pomoc od štátu, ako veľké firmy. Zrušili sme stupne náročnosti práce, nech vedia, že ani vy podnikatelia, to nemáte ľahké.

Ešte viac sme uvoľnili prácu na dohody a rozšírili agentúrne zamestnávanie. Žiadne rovnaké platy, žiadne isté zamestnanie, aby si mladí nezvykali. Pomalých a neefektívnych vyhodíme kvôli veku. A ak netvoria ekonomickú hodnotu, možno nedostanú ani vakcínu.

Po kilečku I. a II., hodíme na štát rovno toničku zlepšení, aby sme to nenaťahovali. Po teplých obedoch pre deti, zrušíme hromadnú dopravu, pouličné osvetlenie i semafóry. Nech si každý jazdí ako chce. Konečne tu budeme mať číry kapitalizmus, našliapaný a nabudený ako po kokaíne, kde 15 minút všetko skvele fičí.

Zdravotníci melú z posledného? Nevadí. Do nemocníc budeme chodiť na obrnených transportéroch, ktoré kúpil minister Naď. Konečne sa naplní sen prezidentky, aby sme sa na Slovensku nebáli zomierať. Museli sme ich kúpiť, lebo pri doterajšej výbave sme už mrhali zdrojmi. Bola akciová cena ako pri voňavkách, tak sme vzali rovno za dve miliardy.

Koalícia je postavená na vzájomnom vydieraní, kde sú rukojemníkmi občania. Nebudú byty, nebude lockdown, nebude sociálny štát. Rovnica je vykrátená, výsledok je nula. Načo sme ich vlastne volili? Aha, už viem –  tie reči o mrhaní zdrojmi a zanedbávaní obyčajných ľudí…

Protikorupčný aktivista Mičovský sa vyznal, že Matovičove „úlohy sú väčšie ako jeho previnenie“. Zabudol dodať, že jeho narcizmus väčší ako jeho schopnosti. Šou „Slovensko má talent“ musí pokračovať. Celoplošné testovanie, dovezenie Sputnika, očkovacia lotéria, daňovo-odvodová reforma… a k tomu ešte dva roky ďalších prekvapení. So šašom pri kormidle.

Zdroj obrázka: Wikimedia.

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!

Súvisiace články