Čo majú spoločné PS a Julian Assange? Našťastie nič.

od Marek Dobeš

Poslanec PS Hellebrandt pred niekoľkými dňami svojim nezodpovedným správaním ohrozil zdravotníkov a pacientov Žilistkej nemocnice. Je absolútne amorálne vystavovať iných ľudí potencionálnej infekcii a zatajiť im kritické informácie. To, že PS doteraz nevylúčilo Hellebrandta zo svojich radov, iba podčiarkuje ich politiku arogancie a elitárstva voči bežným ľuďom.

Podobne povýšenecká je ich reakcia na odhalenie Hellebrandtovho skutku. Namiesto ospravedlnenia sa a odškodnenia ľudí, ktorých ohrozil, začali útočiť na tých, ktorí o tomto bezohľadnom čine informovali verejnosť. Vyvstáva tu paralela medzi reakciou Spojených štátov na odhalenia WikiLeaks. Namiesto vyšetrovania svojich zločinov, začali hon na Juliana Assangea.

Najnovšie sa k obviňovaniu poškodených, teda Žilinskej nemocnice, pridal (v minulosti ľavicový, dnes skôr pro-PS) Inšitút ľudských práv. V štýle tých, ktorí odsudzujú radšej znásilnenú ženu ako násilníka, podal na nemocnicu trestné oznámenie. Snahou je zastrašiť whistleblowerov, spôsobiť problémy zdravotníkom, ktorí o Hellebrandtovom odpornom čine informovali. Proste robiť to, čo robí vláda USA s Julianom Assangeom. Pokrytecké je, že IĽP doteraz na svojich stránkach zneužíva sympatie ľudí s WikiLeaks na vlastnú propagáciu.

Takže odkaz pre všetkých, ktorí za slovami ako progresívni, či liberálni skrývajú len svoje elitárstvo a pohŕdanie ostatnými – prestaňte sa hrať na obhajcov ľudských práv a povedzte jasne, že vám ide iba o bezohľadné presadzovanie vlastných potrieb.

 

 

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!