Dalajláma vedel o obvineniach zo sexuálneho zneužívania budhistickými učiteľmi

od Zo sveta

V súvislosti s pedofilným škandálom spojeným s Dalajlámom, kde video ukazuje očividne nepríjemne sa cítiace dieťa, od ktorého Dalajláma vyžaduje nevhodný kontakt, prinášame starší článok od Zamiry Rahimovej.

 

Dalajláma povedal, že vedel o obvineniach zo sexuálneho zneužívania budhistickými učiteľmi už od 90. rokov a že tieto obvinenia nie sú „ničím novým“.

Tibetský duchovný vodca vyslovil tieto vety počas štvordňovej návštevy Holandska, ako reakciu na petíciu od dvanástich obetí údajného sexuálneho násilia spáchaného budhistickými učiteľmi.

Obete žiadajú o stretnutie s 83-ročným Dalajlámom počas jeho cesty po Európe. „S otvoreným srdcom a mysľou sme prijali budhizmus, kým sme neboli v jeho mene zneužití,“ napísali v online vyhlásení sprevádzajúcom petíciu.

„Ja som už o týchto veciach vedel, nie je to nič nové,“ povedal Dalajlama počas vystúpenia v holandskej verejnoprávnej televízii NOS v sobotu.

Dodáva, že sa dozvedel o podozreniach zo zneužívania, keď bol na konferencii pre západných budhistických učiteľov v Dharamshale, horskom meste v severnej Indii.

„Pred 25 rokmi … niekto spomenul problém sexuálnych obvinení,“ povedal. Dalajláma je uctievaný budhistami po celom svete, ale jeho komentáre prichádzajú krátko po tom, čo vyvolal kontroverziu tým, že povedal: „Európa patrí Európanom“, keď diskutoval o utečencoch žijúcich v európskych krajinách.

 

Celý článok si môžete prečítať na https://www.independent.co.uk/news/world/asia/dalai-lama-sexual-abuse-allegations-buddhist-teachers-assault-a8540076.html

 

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!