Len pre tvoje blond vlasy?

od Peter Takáč

Čaputová nie je prezidentská kandidátka, je to antivírus, ktorý identifikuje a eliminuje škodlivé programy z Matrixu. Samozrejme, s podporou Esetu.

Dobre jej to tí marketéri vymysleli. Jednoduchou nálepkou „boja proti Zlu“ vyvolali strach z ostatných kandidátov, zatiaľ čo ju sprezentovali ako záchrankyňu, s pomocou ktorej zabije volič minimálne 3 muchy jednou ranou (smeráka, ex-mečiarovca a kryptofašistu). Je fackou majority všetkým zlodejom, debilom, a chudákom. Za hodenie hlasu Čaputovej musí byť volič na seba normálne hrdý, veď nám tu zanecháva „slušné a lepšie Slovensko“.

Nová tvár verzus zhubné sily zombíkov. Po rokoch propagandy je takýto výber len čerešničkou na torte. No čo viac nášmu voličovi treba než ilúziu satisfakcie, čistý lieh bez príchute?

Veď keby mohli, volili by ju všetci. Jan Kraus, Miro Jaroš, dokonca aj deti. Veriaci aj neveriaci, väčšiny i menšiny, štíhli i obliny. Všetci, čo vyseparovali zrno od pliev, oddelili recyklovateľné od nerecyklovateľného, hlavne si ten odpad odneste k sebe domov!

Z minulých volieb vyšiel na povrch škandál o prekročení nákladov na kampaň. Nie o veľa – zopár stoviek tisíc eur predsa nemôže ohroziť legitimitu výsledku. Veď ktovie, pri ktorom zrniečku sa z hromady zŕn stáva kopa?

Ako k tejto kampani napísal portál Nezávislí, vzdaním sa Mistríka šli výdaje, ktoré investoval na svoju propagáciu v prospech kandidátky. Čaputová tak zhrabla mediálny priestor dvoch kandidátov. Žeby jej ho protikandidát daroval pre jej blond vlasy alebo z obavy, že zvíťazí Zlo?

Potom je tu ešte druhá strana, tzv. antisystém. Nedokáže sa brániť, nevie sformulovať svoju nespokojnosť, no cíti, že svoju budúcnosť nemá vo svojich rukách. V bezradnosti sa chytá slamky Harabin – ľudového rozprávača a víťaza súťaže v hláskovaní. Krysiara, ktorý sľubuje očistiť mesto za cenu toho, že ho nechá v ešte väčšom zúfalstve. Koľkí takíto oportunisti sa ešte vyšplhajú nahor po zohnutom chrbte luzy?

Každý spevák pozná pocit, keď mu predtým, ako ide spievať, odíde hlas. Pri voľbe kandidátov sa volič bojí hlavne toho, že jeho hlas prepadne. Demokracia tu však nie je len pre srandu králikov. Zábavkou bohatých ako zapchať ústa luze.

Poukazujme na jej nedostatky a kritizujme pomery, v ktorých sa vykonáva, aby bola naozaj tým, za čo sa vydáva. Lebo tí druhí nám to neveria už dávno. Ani Zuzane.

Foto: Ilustračné. Zdroj: Wikimedia.

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!

Súvisiace články