Mokrý sen pravice

od Peter Takáč

Mokrý sen o zatknutí Fica sa pravičiarom sníva už dlho. Tak strašne by chceli, no tak veľmi to nejde, až je z toho pomočená celá posteľ.

Nedávno aj šéfredaktor Bárdy priznal, že možno pijú na kožu medveďa, ktorý stále behá po lese. Veď – čo ak sa Fico v predmetných veciach neangažoval? V tom prípade by bol záver bez happy-endingu trápny…

Aj keby sa ho podarilo usvedčiť, Fico nestojí na vrchole pyramídy korupcie. Na to je malý pán. To by za spreneveru štátneho majetku museli stíhať i Mikuláša Dz., Ivana M., a ďalších komplicov. Tých ale zatiaľ ani nenazvali zlodejmi, veď robili iba to, čo sa očakáva od štátu v neoliberalizme – prikrmovali aligátorov dezertmi.

No aj keby sme primitívne harabinovsky poslali do basy každého „hajzla“, čo sa nám nepáči, s nastavením systému by to nepohlo. Život bežných ľudí by sa nezmenil, čo dokazuje rok Matoviča vo vláde. Rozkaz však znel jasne: dopracovať sa až k Ficovi.

Hranie sa na kovbojov nadivoko, ibaže bez Západu, nám zatiaľ ide dobre. Keď debatu formuje až náboženská propaganda na štýl kníh C. S. Lewisa, politiku vnímame ako príbeh z Kroniky Narnie. Čaputová je princezná Popoluška, Kiska ľudomil ako Bill Gates, a zvyšok zlí čarodejníci, kvôli ktorým tu máme zimu bez Vianoc.

Mládež, indoktrinovaná memečkami platených trollov, následne volí a vstupuje do strán v politickom bezvedomí o rozdiele medzi pravicou a ľavicou, iba na základe dvoch svetových strán. Na analytikov sa hrajú ľudia, čo blúznia konšpiračné teórie o neomarxizme, idúcom rozbíjať rodinu, a redaktorov takí, pre ktorých je Čína, potláčajúca organizácie pracujúcich, komunistickou krajinou.

Od takýchto ľudí, ktorí si myslia, že sociálne problémy vyrieši polícia, ideovú vyprázdnenosť štátu nahradí tajná služba, a medzinárodné vzťahy vybuduje ten, kto má viac zbraní ako nepriateľ, toho veľa čakať netreba.

Ak podľa denníka N, SME a Aktualít dokážete aj vy spojiť dokopy 4 písmená F-I-C-O a nájsť vinníka za všetky problémy Slovenska, ste génius. Je to ľahké a jasné na prvé počutie. Istému pánovi z Košíc to bolo jasné až tak, že to chcel Ficovi s 2,8 promile v krvi vytmaviť definitívne. A nevolal sa Schutz.

To, čo niektorým na Ficovi vadí, nie je korupcia. Vadí im, že sa niekto opovážil spochybniť privatizáciu. Vadí im jemné narušenie predstavy, že chudobní sú chamraď a že štát slúži ziskom. Ficov SMER je však najlepšia pravicová strana, akú máme.

Pokračovala v asociálnych krokoch predchádzajúcich vlád, držala sa pronemeckého (tzv. „európskeho“) smerovania Slovenska, a prostredníctvom ministra Kažimíra nástojila na tom, aby v najťažších časoch pykali obyčajní Gréci, nie ich podvodní veritelia. Tak čo tí pravičiari ešte chcú?

Zdroj foto: Wikimedia.

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!

Súvisiace články