Prieskum: Verejná podpora posielania vojenskej pomoci Ukrajine klesá

od Zo sveta

Blaise Malley píše o najnovšom prieskume v USA.

Ako sa blíži výročie začiatku vojny na Ukrajine, podpora poskytovania zbraní Ukrajine prvýkrát klesla pod 50 percent, uvádza nový prieskum od The Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research.

Počet respondentov, ktorí „silno“ alebo „čiastočne“ podporujú poskytovanie zbraní Kyjevu, klesol z 60 percent v máji minulého roka na terajších 48 percent. Zmena je zvlášť výrazná medzi tými, ktorí silno podporujú posielanie zbraní, ich počet klesol z 36 percent na 25 percent v tom istom období. Následne, počet respondentov, ktorí silno odmietajú posielanie zbraní, sa zvýšil z 19 percent na 29 percent.

Anketa tiež ukazuje klesajúcu verejnú podporu pre uvalenie sankcií, prijímanie ukrajinských utečencov a posielanie vládnych finančných prostriedkov priamo do Kyjeva, hoci väčšina Američanov podporuje prvé dve oblasti.

Celkovo, stabilná polovica verejnosti chce, aby Spojené štáty hrali „malú úlohu“ vo vojne. Avšak tí, ktorí požadujú, aby Washington zohral „hlavnú úlohu“, klesli z 32 percent v máji na súčasných 26 percent a tí, ktorí chcú, aby Spojené štáty ustúpili a nehrali vôbec žiadnu úlohu, vzrástli z 19 na 24 percent.

Celý článok môžete nájsť na: https://responsiblestatecraft.org/2023/02/15/poll-public-support-for-sending-military-assistance-to-ukraine-slips/

 

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!