Útržky

od Peter Takáč

Dráma vyšetrovania vraždy novinára pokračuje. Vydržia diváci až do posledného dielu?

Od začiatku bolo všetko nad slnko jasnejšie. Novinára Kuciaka a jeho priateľku dala zavraždiť odroda talianskej mafie ´Ndrangheta usídlená na východe Slovenska, o ktorej písal. Premiér telefonoval s jej členom, podnikateľom Vadalom, poznala sa s ním jeho poradkyňa, zatĺkali, takže museli byť prepojení. Dej ako z filmu Kasíno s Robertom De Nirom.

Z objednania vraždy však bola obvinená Alena Zsuzsová, ktorá za hlavného objednávateľa označila Jaroslava Haščáka z finančnej skupiny Penta. Všetko do seba zapadalo. Síce sa o tom veľa nepísalo, ale to preto, lebo Penta má pod palcom médiá a Haščák figuroval v spise Gorila, podľa ktorého korumpoval politikov. Zápletka lepšia ako v Grishamovom Prípade Pelikán.

S výpoveďou k prípadu sa ohlásil utajený svedok. Novinári nedôverujúci žiadnym orgánom jeho identitu zverejnili a obvinili ho zo spoluúčasti na zločine. Všetko bolo zase do očí bijúce. Snahu pomôcť v usvedčení páchateľa sprostredkovaním dôležitých informácií vzali ako priznanie sa k kriminálnemu činu. Špionážna dráma ako z Verejného nepriateľa.

Paranoja vzala za svoje. Už nemožno veriť nikomu. Treba konať, aby v Sodome a Gomore neostal kameň na kameni. Vyčistiť Augiášov chliev nech to stojí, čo to stojí. Kto by sa pozastavoval nad tým, že zverejňované informácie nie sú úplné? Kto by čakal, kým sa skončí vyšetrovanie? Veď ten hnev by mohol vyprchať a chvíľa pominúť. Hlavne ak nám nejde o to dôjsť k podstate veci, ale iba vymeniť vládu.

Obrázok: Ilustračný. Zdroj: Pxhere.com.

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!

Súvisiace články