Vláda pravicových extrémistov

od Marek Dobeš

 

Pred pár dňami sa v médiách objavili informácie o praktikách policajných zložiek na Slovensku. Hovoria o vraždách, mučení a ďalších neuveriteľných zverstvách, ktorých sa mali dopúšťať niektorí policajti, s vedomím svojich nadriadených.

Napriek týmto závažným informáciám, vláda nepodniká kroky k ich vyšetreniu. Takisto mlčí väčšina tretieho sektora, ktorý je voči vláde čoraz servilnejší.

Za tieto zločinné praktiky je pritom priamo zodpovedná súčasná pravicová vláda, ktorá má políciu pod kontrolou. Ale v najlepšom duchu Berlusconiho či Kaczynského autoritárskej pravice, sa i tá slovenská čoraz viac spolieha na silové zložky v štáte. Streľba polície gumovými projektilmi do demonštrantov minulý rok, vyhrážky, či uniknuté plány na pomstu voči nepohodlným osobám, sú reakciou extrémnej pravice na nevôľu občanov s jej vládnutím. Zvýšené investície do armády a prizývanie cudzích vojsk na naše územie vytvárajú pocit, že vláda preferuje riešiť spoločenské problémy viac represiou ako dialógom. Vládnuca pravica, vrátane SaS, sa tak stáva toxickou pre akúkoľvek demokratickú koalíciu, ktorá vzíde z najbližších volieb.

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!