Vystav vláde klimatické vysvedčenie!

od Redakcia

Pri príležitosti klimatickej konferencie COP26 v Glasgowe organizuje Pole o.z. súťaž pre študentov a študentky stredných škôl. Hlavným mediálnym partnerom projektu je denník Pravda.

Ohodnoť ne/činnosť vlády v piatich „klimatických predmetoch“:

Plnenie klimatických sľubov alebo prázdne reči

Dodržala Vláda SR sľuby, ktoré dala na klimatickej konferencii v Paríži? Je Slovensko na ceste k podstatnému zníženiu emisií? Alebo má vláda iba plné ústa sľubov, výhovoriek a pekných fráz?

Klimatická spravodlivosť alebo nespravodlivá spoločnosť

Robí vláda opatrenia, ktoré zabezpečia, aby klimatická kríza nedopadla najviac na tých najzraniteľľnejších? Alebo sa stará iba o záujmy bohatých, ktorí nemajú problém zvládnuť zvýšené náklady, ktoré kríza spôsobí (potraviny, energie, poistné proti živelným katastrofám …)?

Otvorené informácie alebo tajnostkárstvo

Vie sa občan dostať k informáciám o produkcii CO2 a metánu? Zverejňujú ministri svoje stretnutia s predstaviteľmi fosílnych spoločností? Alebo má občan komplikovaný prístup k týmto dôležitým informáciám?

Dostatok financií pre zelené riešenia alebo kozmetické zmeny

Vyčleňuje vláda dostatok zdrojov na transformáciu ekonomiky na zelenú? Koľko dáva na podporu výroby čistej elektriny? Koľko na sociálnu tranzíciu fosílnych odvetví? Ako podporuje zamestnanosť v zelenej ekonomike? Alebo do zelených riešení dáva iba málo?

Zelená ekonomika pre ľudí alebo ústretovosť k fosílnemu sektoru

Vytvára vláda tlak na veľkých producentov CO2? Stretáva sa viac s predstaviteľmi fosílnych spoločností, automobiliek a bánk, ktoré financujú nové ťažobné projekty, alebo s predstaviteľmi environmentálnych organizácií?

Vysvedčenie môžeš vystaviť v priebehu klimatickej konferencie COP26 od 31. októbra do 12. novembra 2021 a poslať mailom na BuducnostJeZelena@gmail.com alebo cez kontaktný formulár.

Známkovať sa bude ako v škole, no ku každému predmetu treba dať slovné hodnotenie – vysvetliť, prečo dávame tú-ktorú známku. Hodnotenie každého predmetu sa musí zmestiť do rozsahu 500 až 1000 znakov.

Ten, kto vytvorí najkomplexnejšie hodnotenie, získa ako cenu vzdelávací webinár alebo online kurz podľa svojho výberu v cene 100,- Eur a jeho/jej škola knihy v hodnote 50 Eur.

Teba každý deň známkujú v škole. Kedy už ty oznámkuješ vládu?!

Kontakty:
BuducnostJeZelena@gmail.com
fb.com/BuducnostJeZelena

Partneri:

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!

Súvisiace články