Temný pán sa vráti

od Peter Takáč

Fico nezomrel. Keď príde jeho čas, vráti sa silnejší ako kedykoľvek predtým. A tak zatiaľ rozdelil svoju dušu do čarovných predmetov – Druckerových sĺz, Sakovej saka, a Pellegriniho špáradla. No tá doba je blízko. Tak blízko, že sa možno nedočkáme ani odvodového bonusu!

Harry Potter nebol kniha. Bol to návod na to, že Temného pána Fica môžu poraziť iba dospievajúce deti. Nezažili síce Mečiara, ale z filmu pochopili, že je to o tom istom. Nevedeli, o čom je Gorila, no vedeli, že gorily z diskoték nemá nikto rád. Aj v dueli pohľadov s Kiskom im bolo jasné, kto sa vie tváriť vážnejšie.

Znamenia o jeho návrate sú všade. Tváril sa ako miništrant, no v skutočnosti bol komunista. Veď nosil červenú kravatu. Nie ako ostatní, ktorí boli najprv komunistami a až potom miništrantmi. Jeho verný sluha si zas nevšimol November a obkladal kúpeľňu. To nemal. Mal stáť na námestí a pomáhať odzvoniť svojvôli moci.

Nie sme však takí naivní, ako by sa mohlo zdať. Možno sa na nás hneď neposypú švajčiarske dôchodky, ale aspoň budú naše. Aspoň bude každý za seba, nebudeme živiť chamraď. Ako toho bezdomovca, čo nám celú noc vyspával pod oknami a ráno vyberal naše smetiaky. No ak bol slušný, smeroval na Pochod za slušné Slovensko. Lebo tušil, že predčasné voľby by mu mohli zmeniť život.

Povedzme si pravdu. Z korupcie vedie len jedna cesta von. Všetko popredať, aby nebolo viac uplácania a rodinkárstva. Pán majiteľ si na svojom už urobí poriadok. A neschopáci a úbožiaci konečne dostanú to, čo im patrí.

Nečudujem sa ľuďom, čo volia Smer. Čudujem sa tým, ktorí sú schopní potopiť prvý pilier len aby zachránili svoje nič. Tým, čo šetria na odborároch, Akadémii vied, pacientoch, matkách, ale cítia sa zahanbene pri výčitkách, že nezvyšujeme vojenský rozpočet.

Niektorí z nás neveria na slušnosť privatizérov. Tým, čo prišli búrať v prilbách do osád dávno pred Kotlebom. Tým, čo kritizujú Rusko za liberálne slobody, zatiaľ čo chvália Erdoganovo Turecko. Niektorí z nás neveria na slušnosť tých, ktorým ide z podstaty veci len o zisk.

Fotografia: Facebook

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!